top of page

Gizlilik Politikası

Gizlilik politikası, bir sitenin ziyaretçilerinden ve müşterilerinden aldığı verileri toplama, kullanma, ifşa ve yönetme şekillerinin bazılarını veya tümünü açıklayan bir beyannamedir. Ziyaretçilerin ve müşterilerin gizliliğinin korunmasına yönelik yasal gerekliliğin yerine getirilmesini sağlar.

Ülkelerin, gizlilik politikalarının kullanımına yönelik olarak her yetki alanı için farklı gereklilikleri içeren kendi yasaları bulunur. Etkinliklerinize ve konumunuza bağlı mevzuatı takip ettiğinizden emin olun.

Web sitemize girdiğiniz veya bize başka yollarla sunduğunuz tüm bilgiler, toplanır ve depolanır. Bunun yanı sıra, bilgisayarınızı İnternete bağlamak için kullanılan İnternet Protokolü (IP) adresini, giriş, e-posta adresi, şifre, bilgisayar ve bağlantı bilgilerini ve satın alma geçmişi bilgileri de toplanır. Sayfa yanıt süreleri, belirli sayfalara olan ziyaretinizin uzunluğu, sayfa etkileşim bilgileri ve sayfadan ayrılmak için kullanılan yöntemler de dahil olmak üzere oturum bilgileri ölçmek ve toplamak için yazılım araçları kullanılabilir. Ayrıca kişisel olarak tanınmanıza sebep olabilecek bilgiler (isim, e-posta, şifre ve iletişim bilgileri de dahil); ödeme ayrıntıları (kredi kartı bilgileri de dahil), yorumlar, geri bildirimler, ürün incelemeleri, öneriler ve kişisel profiliniz gibi bilgiler de toplanır.

Gizlilik Politikanızda genel olarak neleri kapsamanız gerekir?

 

  1. Ne tür bilgiler topluyorsunuz?

  2. Bilgileri nasıl topluyorsunuz?

  3. Bu tür kişisel bilgileri neden topluyorsunuz?

  4. Site ziyaretçilerinizin kişisel bilgilerini nasıl saklıyor, kullanıyor, paylaşıyor ve ifşa ediyorsunuz?

  5. Site ziyaretçilerinizle iletişim kuruyor musunuz? Kuruyorsanız nasıl?

  6. Hizmetiniz reşit olmayan kişilere yönelik mi ve bu kişilerden bilgi toplanmasını gerektiriyor mu?

  7. Gizlilik politikası güncellemeleri

  8. İletişim Bilgileri

Burada sunulan açıklamalar ve bilgiler, yalnızca genel açıklamalar, bilgiler ve örneklerden oluşur. Bu makaleyi hukuki bir tavsiye veya gerçekte ne yapmanız gerektiği konusunda bir öneri olarak yorumlamamalısınız. Gizlilik politikanızı oluşturma aşamasında bilgi ve yardım almak için hukuki danışmanlık hizmeti almanızı öneririz.

bottom of page